SBP - Stara Loka

Župnija > Verouk
SLOMŠKOVO BRALNO PRIZNANJE
SLOMŠKOVO BRALNO PRIZNANJE (SBP) 2018/19

V letošnjem veroučnem in pastoralnem letu nas pri branju dobrih knjig spodbuja misel bl. Antona Martina Slomška: »Bodi v svoji besedi resničen, v dejanju pravičen.« Vabimo vse veroukarje, ki si želijo brati dobre knjige, da se pridružijo mnogim bralcem širom Slovenije za Slomškovo bralno priznanje 2018/19. Priznanja bodo veroučenci prejeli pri zaključni sveti maši ob sklepu veroučnega leta. Več o SBP na http://sku.rkc.si/2018/09/04/1286/
Veroučenci naj se obrnejo na svoje katehete, ki jim bodo dali več informacij o sodelovanju za SBP. V Stari Loki imamo tudi lepo župnijsko knjižnico dr. Janeza Veiderja, v kateri je preko 10.000 knjižnih enot, različnih zvrsti, in sproti bogatimo knjižne police s sodobnimi knjigami. V knjižnici si lahko otroci, mladina in odrasli izposodijo knjige ne le za SBP, temveč je povabilo k obisku knjižnice namenjeno prav vsakemu, ki ljubi knjige in želi skozi dobre knjige odkrivati samega sebe in svet okoli nas.
Starološka župnijska knjižnica dr. Janeza Veiderja je odprta:
- vsak torek od 17h do 19h
- vsako nedeljo od 10h do 11h
ŠT. OBISKOVALCEV:
NASLOV:

Škofija: Nadškofija Ljubljana
Zavetnik: sv. Jurij, mučenec, 24. april
Cerkev: Župnijska cerkev sv. Jurija
Stara Loka 63
4220 Škofja Loka

Župnik: dr. Alojz Snoj
Telefon: 04/5121206
e-pošta: alojz.snoj@rkc.si
Duhovni pomočnik: Janez Ambrožič
URNIK MAŠ IN POBOŽNOSTI

• Ob nedeljah ob 7.30, 9. in 19. uri.
  • Od oktobra do zadnje nedelje v marcu, večerne maše ob 18. uri.
  • Ob delavnikih jautranje maše le v petek in soboto ob 8. uri, večerne pa ob 19. uri oz. 18. uri.
  • Češčenje Najsvetejšega vsak prvi petek v mesecu od 8h-24h.
  • 24. april, obhajanje patrona sv. Jurija, celodnevno češčenje.
  • Semenj, žegnanje, - obletnica posvetitve župnijske cerkve, prva nedelja v mesecu oktobru - rožnovenska nedelja.
Nazaj na vsebino