Vabljeni, da obiščete Starološko župnijsko knjižnico dr. Janeza Ivana Veiderja v kletnih prostorih Vrtca Sončni žarek!

- tore od 17h do 19h
nedelja, od 10h do 11h

KNJIŽNE NOVOSTI: 2021

Hči Rima | Tessa Afshar - Knjigarna Bukla Feri Lainšček: Kurji pastir  Spletna knjigarna | Založba Emanuel

Domače leposlovje

Ivan Sivec: LJUBIL SEM SLOVENSKI NAROD (Družina) - črtice o zavednem primorskem duhovniku Virgilu Ščeku

Branko Cestnik: SONCE PETOVIONE (Celjska Mohorjeva družba) - zgodovinski romani o prihodu krščanstva na Ptuj

Tuje leposlovje

Jan Dobraczyński: OČETOVA SENCA. Roman o sv. Jožefu (Družina)

Tessa Afshar: HČI RIMA (Družina) - roman o svetih zakoncih Priskili in Akvilu, ki sta rešila življenje apostolu Pavlu

Hermann-Josef Zoche: NAZARIJ, DEDIČ APOSTOLA. Zgodovinski roman o času prvih kristjanov (Celjska Mohorjeva družba)

Otroške in mladinske knjige

Stanka Devjak: PETROV PETELINČEK (Salve) - bogato ilustrirana pripoved o Jezusovem trpljenju, smrti in vstajenju skozi oči Petrovega petelinčka

Andraž Arko: INDIJANSKI ŠKOF (Založba Brat Frančišek) – slikanica o božjem služabniku, indijanskem misijonarju in škofu Frideriku Ireneju Baragi

Darja Kastelic: KANCIJAN IZ OGLEJA (Celjska Mohorjeva družba) - knjiga o iskanju življenjskega poslanstva (poklica) v zgodnjem obdobju odraščanja in odkrivanju dobrih zgledov v svetniški poti zavetnika domače cerkve, oglejskega mučenca sv. Kancijana. Knjiga je oblikovana tako, da lajša branje otrokom, ki imajo težave z disleksijo.

Tone Pavček: NINA. Pesnitev za punčke (Celjska Mohorjeva družba) - pripoved v rimah o dekliškem odraščanju

Sabina Koželj Horvat: DESETA DEŽELA (Celjska Mohorjeva družba) – mladinski roman izriše doživetja najstnikov Eme in Jakoba, ki v seminarski nalogi iz ječe šolskih učbenikov izpustita Josipa Jurčiča in spoznavata njegovo življenje in delo.

Nejka Selišnik: ERAZEM PREDJAMSKI (Celjska Mohorjeva družba) - Viteška pripoved o slovenskem Robin Hoodu.

Amandine Wanert, Olivier Bonnewijn: KAKOR METULJ (Emanuel) - Lučka, navihana in iskriva deklica, se

pripravlja na prvo sveto obhajilo. Sedma knjižica iz zbirke Dogodivščine Pepija in Tinkare, namenjene otrokom med 7. in 11. letom starosti.

Quentin Blake: BENJAMIN. Ali humoren pogled na odraščanje (Celjska Mohorjeva družba) – zgodba odraščanja in staranja ter medgeneracijske solidarnosti, spisana s humorjem, ki ga lahko razumejo že predšolski otroci, obenem pa ga znajo ceniti njihovi starši in stari starši.

Patrick McDonnell: JAZ … JANA (Celjska Mohorjeva družba) - slikanica predstavi malo Jano, ki je zrasla v dr. Jane Goodall – primatologinjo, zagovornico varstva narave in človekovih pravic, mirovno glasnico OZN.

Lane Smith: DEDKOV VRT (Celjska Mohorjeva družba) – slikanica, v kateri pravnuk v pradedkovem čarobnem vrtu obuja davno pozabljene dogodke.

Rebecca Elliott: MALA ZOJA (Celjska Mohorjeva družba) - ilustrirana pripoved o deklici Zoji, ki govori o upanju, o izgubljeni ter znova odkriti ljubezni in o pripadanju.

Potopisi, zgodovina, modroslovje, življenjepisi

Egerija. POTOPIS / ITINERARIUM. Romanje, bogoslužje in Sveta dežela v pozni antiki, prevod Jan Dominik Bogataj, Miran Špelič (Celjska Mohorjeva družba)- potopisni dnevnik večletnega romanja po svetopisemskih krajih Egipta, Palestine, Sirije, Mezopotamije in Male Azije s konca 4. stol.

Daniela Dvořáková: BARBARA CELJSKA, Črna kraljica (Celjska Mohorjeva družba) - življenjska zgodba ogrske, rimsko-nemške in češke kraljice Barbare Celjske, najpomembnejše srednjeveške monarhinje, ki je živela v senci svojega slavnega soproga Sigismunda Luksemburškega.

Hans Urs von Balthasar: SAMOTNI DVOGOVOR, Martin Buber in krščanstvo (Celjska Mohorjeva družba) – o teologiji odnosov med judovstvom in krščanstvom.

Tone Kompare: KAKO SEM POSTAL ČUDAK (samozaložba) - Trnovski župnik Tone Kompare v svoji knjigi opisuje svoje življenje. Iz vsebine: “Če želimo človeku vse odpustiti, ga moramo najprej dobro poznati. Kdor človeka pozna, mu lahko vse odpusti. To je prava pot do Boga.

Vabljeni, da obiščete Starološko župnijsko knjižnico
v kletnih prostorih Vrtca Sončni žarek!

torek, 17h – 19h

nedelja, 10h – 11h