TEDENSKA OZNANILA

1. ADVENTNA NEDELJA, 28.11.2021

Godovi: v torek goduje Andrej, apostol, v petek Frančišek Ksaver, redovnik - misijonar, v soboto Janez Damaščan, duhovnik in Barbara, mučenka, danes teden bo 2. adventna nedelja.

Danes zaključujemo Teden karitas. Hvala za darove pri nabirki, namenjeni Župnijski in Škofijski karitas.

V ponedeljek bo začetek devetdnevnice pred praznikom BREZMADEŽNE. Lepo vabljeni k bogoslužju v cerkvi in k osebni ter družinski molitvi doma.

Sreda, četrtek, petek in sobota so prvi v mesecu decembru.

V petek bo celodnevna molitev pred Najsvetejšim! Vabljeni v skupinah in posamezno!

V petek bo tudi obisk bolnikov in starejših po domovih.

Zadaj so zgibanke o obnovi Marijine kapelice na trgu v Stari Loki.

V župnišču so na razpolago knjige Mohorjeve zbirke, pratika in koledarji.

Župnijski pastoralni svet - IZVOLJENI IN IZBRANI ČLANI ŽPS 2021 - 2025

Tajništvo: Janez Šket, župnik, Urška Florjančič, Metka Oblak, Mojca Berce in Marija Jezeršek.
A - člani po službi:

• Janez Šket, župnik, Jože Dolenc in dr. Janez Ambrožič , duhovna pomočnika
  • Štefan Čadež, zastopnik ključarjev

B - voditelji ali delegati posameznih skupin:

• Marija Jezeršek - predstavnica župnijske karitas
  • Larisa Demšar - predstavnica mladincev
  • Jakob Florjančič - predstavnik ministrantov
  • Jana Kokelj - predstavnik Vrtca Sončni žarek
  • Mojca Berce - predstavnica zakonskih skupin
  • Metka Oblak - predstavnica katehetov
  • Aleš Mohorič, predstavnik gospodarskega sveta

C - drugi izvoljeni in izbrani člani:

• Urška Florjančič
  • Blanka Avguštin Florjanovič
  • Mihael Habicht
  • Tončka Trilar
  • Jože Žagar

Hvala vsem, ki ste sprejeli to službo!

34. KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 21.11.2021

GODOVI:

Ponedeljek: Cecilija, mučenka. Torek: Klemen I., papež. Sreda: Andrej Dung-Lac  in drugi vietnamski mučenci.     Četrtek: Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka. Petek Leonard Portomavriški, redovnik in misijonar.  Sobota: Virgil in Modest, škofa, apostola Karantanije. Danes teden bo  1. ADVENTNA NEDELJA – NEDELJA KARITAS. Nabirka bo namenjena Župnijski in Škofijski  Karitas.
            Danes začenjamo Teden Karitas in pred nami je adventni čas. To je priložnost, da pomagamo ljudem v stiski.
Pomislimo na misijonarje in na ljudi, ki živijo v velikem pomanjkanju.

S. Andreja Godnič je mnogo let preživela v Peruju--v veliki revščini. Zaradi velikih potreb so jo vprašali, če je pripravljena iti v Venezuelo. Takrat je mislila, da se ji bo svet podrl.
A ni dolgo premišljevala, sprejela je novo nalogo, čeprav je vedela, da gre v še večjo revščino. Vedno je nasmejana, če je med otroki, med mladimi ali starejšimi in bolnimi...

V tednu Karitas bodimo tudi mi nasmejani in odprtega srca, da bomo razveselili ljudi, ki potrebujejo našo duhovno ali materialno pomoč. Že z majhnimi darovi lahko naredimo veliko dobrega.
        Pomagajmo si med seboj in bodimo dobri sopotniki na poti v boljšo prihodnost.

Ob prazniku sv. Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe in cerkvenih pevcev se zahvaljujemo vsem pevcem, organistom, zborovodjem
ter glasbenikom za sodelovanje pri bogoslužjih in za ves čas, ki ga darujete za pevske vaje. Bog naj vam povrne z darovi za dušo in telo.
Hvala tudi vsem, ki sodelujete pri ljudskem petju.

V ponedeljek, 22. novembra - na god sv. Cecilije, bodo pri sv. maši ob 18. uri  sodelovali učenci petja in orgel Glasbene šole Škofja Loka. Po sv. maši sledi še krajši orgelski nastop.

Približuje se MIKLAVŽ in vabi, da mu pomagate izbrati darila za otroke tudi v ponudbi založbe Ognjišče. Naročila po telefonu: 05 61 17 223, e-pošti ognjisce.uprava@ognjisce.si. https://revija.ognjisce.si/pdf/miklavzev-katalog-2021-zu.pdf  ali v njihovih trgovinah.  Ne pozabite, da v naših knjigarnah lahko tudi vnovčite Bon21.
NAROČNINA NA OGNJIŠČE ZA LETO 2022 znaša za naročnike po pošti 36,50 €.

KUPIM  KOZO:  več:       https://www.karitas.si/kupim-kozo/

Trenutno potekajo v župniji tri obnove:
- elektrifikacija zvonjenja v Pevnem,
- obnova orgel v župnijski cerkvi in
- obnova Marijine kapelice v Stari Loki.

Hvala vsem, ki ste že kaj prispevali v ta namen.