Spoštovani starši otrok 3. razreda

Vaš otrok se pripravlja na prejem zakramentov sv. spovedi in prvega sv. obhajila, zato se morajo na ta pomemben dogodek dobro pripraviti, pa ne samo otroci ampak tudi starši oz. vsa družina.  Prvo obhajilo predvidevamo sredi maja, pa bi že sedaj določili točen datum.
Otroci, ki hodijo k verouku naj bi se vključili tudi v sodelovanje pri nedeljskem bogoslužju, zato bo vsako nedeljo en razred sodeloval pri sv. maši ob 9h s prošnjami in zahvalami.
Otroci 3. razreda so vabljeni že to nedeljo, seveda bo lepo, če jih boste spremljali tudi starši in domači.

Lepo vabljeni na sestanek, ki bo v petek, 10. novembra 2023, po sveti maši (ob 18.45) v cerkvi.
Ne pozabite na molitev, poglejte in dopolnite naloge oz. uredite delovne ter liturgične zvezke.

Lep pozdrav in vse dobro želim!

Janez Šket,                              Stara Loka, 7. novembra 2023

P.s.: Redna udeležba pri nedeljski sveti maši otroku pomaga odkrivati župnijsko skupnost, ga usposablja za sodelovanje in mu pomaga razvijati talente, ki jih nosi v sebi.
Prisotnost staršev pokaže otroku, da je sveta maša za Vas vrednota, da je tukaj vir nebeške pomoči in da je Bog za Vas zelo pomemben. Osebni zgled je prva in najvažnejša vzgojna metoda.

Ob 20-letnici vrtca Sončni žarek bo v soboto, 18. novembra 2023, od 9h do 12.30 v Jurjevi dvorani  predavanje in delavnica za starše… z naslovom »Življenje je lepo«.
Prijave zbira ga. Neža Karlin: tel.: 031 243 927 ali neza.karlin@gmail.com.

Kratko srečanje za starše in birmance bo v petek, 1. 9. 2023, po sveti maši in molitvi —ob 20h.

BIRMANCI— (9. razred): 1. 9. 2023 —začetek bližnje priprave na sveto birmo.
Ob 18.30 sveta spoved.
Ob 19h sv. maša.

SESTANKI ZA STARŠE - februar 2023:

Spoštovani starši, vaša največja dragocenost so gotovo vaši otroci.
Zanje ste neprestano v skrbeh.
Zanje bi mnogi vse storili.
Zanje ste se pripravljeni žrtvovati do zadnjih moči.
Želite, da bi bili dobri, plemeniti, pošteni...
Kdo vam pri tem lahko pomaga?
Si lahko pomagate med seboj.
       Vabim vas na srečanja, ki bodo:
za bodoče birmance     /7. in 8. razred/
                                         v četrtek, 16. 2.,
za prvoobhajance /3.r,/  v četrtek, 23. 2.,
za 1., 2., 4., 5. in 6. razred v petek, 24. 2. vedno ob 18.45—v Jurjevi dvorani.

--------------------------------------------------------------------------------

Spoštovani starši otrok 3. razreda

Vstopamo v bližnjo pripravo na prejem zakramentov sv. spovedi in prvega sv. obhajila, zato se moramo skupaj še kaj pogovoriti in odločiti.

Glede datuma prvega obhajila bi bilo verjetno najbolj primerno sredi maja, ko je že malo bolj toplo in tudi priprava je še v času šmarnic.

Lepo vabljeni na srečanje, ki bo v četrtek, 23. februarja ob 18.45 v cerkvi.

V tem času ponavljate molitve (ki so na zadnji strani delovnega zvezka) in dopolnite naloge oz. uredite delovne ter liturgične zvezke – kolikor je potrebno.

Lep pozdrav in vse dobro želim!

Janez Šket, župnik

Stara Loka, 13. februar 2023

Prisotnost staršev pa otroku pokaže, da je sveta maša za Vas vrednota, da je tukaj vir nebeške pomoči in da je Bog za Vas zelo pomemben.
Osebni zgled je prava vzgojna metoda._______________________________________________________________________________________________________________________________