TEDENSKA OZNANILA

NED

1.8.

18. NEDELJA MED LETOM - Alfonz Ligvorij

+Ivan Klemenčič  (Trnje 6)

Za farane Stare Loke in Sv. Lenarta

+ Janez in Albina Pokorn

+dva brata in starši Zakotnik

Za farane Stare Loke in Sv. Lenarta

Porcijunkula se imenuje cerkvica v Assiziju, v kateri se je spreobrnil sv. Frančišek in pomeni začetek Frančiškovega reda manjših bratov. Na obletnico posvetitve te cerkvice (Porcijunkule) je lahko vsak deležen popolnega odpustka, če izpolni običajne pogoje: sv. spoved s sv. mašo in sv. obhajilom, molitvijo po namenu sv. očeta ter nenavezanostjo na katerikoli greh. Popolni odpustek pomeni odpuščanje vseh časnih kazni določeni duši  v vicah, delni odpustek pa brisanje dela teh kazni.
Oboje je lahko neprecenljiv dar vsakemu od nas ali našim pokojnim.

- 1.8.- prva nedelja v mesecu - darovanje za potrebe župnije: za novo osvetlitev notranjosti cerkve v Crngrobu.
             Ta teden bo 1. sreda, četrtek, petek in sobota.

Na prvi petek bo 14-urno češčenje svetega Rešnjega Telesa. Vabljeni po skupinah, posamezniki se lahko vedno pridružijo.  Ta dan bo tudi obisk bolnikov po domovih.

-15.8. – Na Veliki šmaren bo ob 10.30 sveta maša in žegnanje v Papirnici,
ob 16h pa bo sveta maša v Crngrobu.
–  Po sv. maši bo v »Galeriji Crngrobsk turn« odprtje razstave klekljanih čipk: »Sveta znamenja v čipkah«.

CERKEV V CRNGROBU: odprta vsako nedeljo od 16h do 18h.                                         V Galeriji CrNGROBS*K TURN je sedaj še fotografska razstava Franca Temelja: Frančiškova Hvalnica Stvarstva.

Med počitnicami ob sredah ne bo redno jutranje svete maše!  To sredo pa bo sv. maša tudi zjutraj.

KRATEK GLASBENI ORATORIJ v Stari Loki: v soboto, 14. avgusta, od 16. do 19. ure. - Zaključek s sveto mašo. Vabljeni mladi, birmanci in otroci, instrumentalisti in pevci.