Župnija Stara Loka
Stara Loka 63 [zemljevid]
Torek, četrtek in petek, 9.00 - 10.00 in po dogovoru.
Običajno tudi po večerni sv. maši in po predhodnem dogovoru (041 561 518).
Stara Loka - lokacija - ulica
Župnija sv. Lenart - FB
URNIK VEROUKA - tukaj
KOLEDAR -bogoslužja - svete maše
TEDENSKA OZNANILA - tukaj:
MAŠNI NAMENI: - FARAN: št. 6 - 13.5.2024 - novo
1/1. - 21.1.2024 -
KULTURNI dogodki v župniji Stara Loka
Beseda življenja
SEZNAM PETJA: ZBORI IN ORGANISTI
Stara spletna stran župnije
Obnova Marijine kapelice v Stari Loki
Cerkev v Crngrobu
Crngrob naokrog
Videoposnetki na Yutoub-u - tukaj:
Vsebine na FB profilu: Župnija Stara Loka
BOŽJA BESEDA DANES: https://hozana.si/
OSMRTNICE:
--18--
Pavel POKORN, orodjar - mojster
Rojen: 1939, Stara Loka
Umrl: 5.4.2024
Bival: Podlubnik, Stara Loka
Pogreb: Petek, 12.4.2024 – ob 16.00, Stara Loka
7. dan: Petek, 19.4.2024, ob 19.00, Stara Loka
30. dan: Petek, 3.5. 2024, ob 19.00, Stara Loka
--17--
Ivan JUGOVEC, prometni tehnik
Rojen: 1940, Trata, Šk. Loka
Umrl: 31.3.2024
Bival: Stara Loka
Pogreb: Ponedeljek, 8.4.2024 – ob 16.00
7. dan: Ponedeljek, 15.4.2024, ob 19.00, Stara Loka
30. dan: Torek, 30.4. 2024, ob 19.00, Stara Loka
--16--
Majda DOLENEC, roj. Podrekar, uslužbenka
Rojena: 1940, Virmaše
Umrla: 1.4.2024
Bivala: Groharjevo nas., Stara Loka
Pogreb: Petek, 5.4.2024 – ob 16.30
7. dan: Ponedeljek, 8.4.2024, ob 19.00, Stara Loka
30. dan: Četrtek, 2.5. 2024, ob 19.00, Stara Loka
--15--
Egon Egidij MOŽINA, trgovec
Rojen: 1929, Ljublana
Umrl: 19.3.2024
Bival: Vešter 40, Stara Loka
Pogreb: Ponedeljek, 25.3.2024 – ob 15.00
7. dan: Ponedeljek, 1.4.2024, ob 9.00, Stara Loka
30. dan: Petek, 19.4. 2024, ob 19.00, Stara Loka
--14--
Franc KALAN, šofer
Rojen: 1937, Virlog, Stara Loka
Umrl: 15.3.2024
Bival: Stara Loka 95 , Stara Loka
Pogreb: Petek, 22.3. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Sreda, 27.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--13--
Karel HRIBAR, PTT tehnik
Rojen: 1932, Pugled pri Mokronogu
Umrl: 10.3.2024
Bival: Groharjevo naselje, Stara Loka
Pogreb: Sreda, 13.3. 2024 – ob 14.00, Stara Loka
7. dan: Nedelja, 17.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Sreda, 10.4. 2024, ob 19.00, Stara Loka
--12--
Marija RITONJA, roj. Maver, ekonomski tehnik
Rojena: 1930, Litija
Umrla: 27.2.2024
Bivala: Partizanska c., Stara Loka
Pogreb: Torek, 5.3.2024 – ob 16.00, Stara Loka
7. dan: Torek, 12.3.. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Četrtek, 4.4. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--11--
Slavka POLAJNAR, roj. Strel, gospodinja
Rojena: 1935, Gorenja vas v Poljanski dol.
Umrla: 22.2.2024
Bivala: Binkelj, Stara Loka
Pogreb: Torek, 27.2. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Torek, 5.3.. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Četrtek, 21.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--10--
Ivan (Janez) MIKLIČ, gradbeni tehnik
Rojen: 1933, Šentjurij, Mirna Peč
Umrl: 14.2.2024
Bival: Groharjevo naselje, Stara Loka
Pogreb: Sreda, 21.2. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
-9--
Lado JUGOVIC, grafični tehnik
Rojen: 1947, Trnje, Stara Loka
Umrl: 13.2.2024
Bival: Stara Loka
Pogreb: Torek, 20.2. 2024 – ob 16.00, Stara Loka
7. dan: Torek, 27.2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Sreda, 13.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--8--
Filip BERCE, dimnikarski mojster
Rojen: 1939, Lajše nad Selci
Umrl: 12.2.2024
Bival: Podlubnik, Stara Loka
V mrliški vežici bo v nedeljo,
zvečer po sv. maši (18.45) bo molitev.
Pogreb: Ponedeljek, 19.2. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Nedelja, 25.2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Torek, 12.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
-7--
Janez ŠMID, krojač
Rojen: 1939, Stara Loka
Umrl: 11.2.2024
Bival: Podlubnik, Stara Loka
Pogreb: Petek, 16.2. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Petek, 23.2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Nedelja, 10.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--6--
Marija LEBEN, roj. Šmid, računovodja
Rojena: 1935, Sp. Idrija
Umrla: 7.2.2024
Bivala: Partizanska c., Stara Loka
Pogreb: Sreda, 14. 2. 2024 – ob 12.00, Stara Loka
7. dan: Sreda, 21. 2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--5--
Janez MRLJAK, voznik
Rojen: 1939 Čabrače, Gorenja vas - Poljane
Umrl: 6.2.2024
Bival: Podlubnik, Stara Loka
Pogreb: Ponedeljek, 12.2. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Torek, 20.2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Torek, 5.3. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--4--
Ivan PUSTAVRH, obdelovalec kovin
Rojen: 1952, Kranj
Umrl: 29.1.2024
Bival: Podlubnik, Stara Loka
Pogreb: Nedelja, 4. 2. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
--3--
Frančiška ŽAGAR, roj. Logonder, delavka
Rojena: 1933, Moškrin
Umrla: 17.1.2024
Bivala: Binkelj, Stara Loka
Pogreb: Ponedeljek, 22. 1. 2024 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Ponedeljek, 29. 1. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Ponedeljek, 19. 2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--2--
Zdravko PORENTA, stroj. tehnik
Rojen: 1948 Ljubljana
Umrl: 11.1.2024
Bival: Podlubnik, Stara Loka
Pogreb: Ponedeljek, 15.1. 2024 – ob 15.00
7. dan: Ponedeljek, 22.1. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Četrtek, 22.2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
--1--
Matija ŽAGAR, invalid
Rojen: 1980
Umrl: 5.1.2024
Bival: Stara Loka
Pogreb: Torek, 9.1. 2024 – ob 16.00, Stara Loka
7. dan: Ponedeljek, 15.1. 2024, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Ponedeljek, 5.2. 2024, ob 18.00, Stara Loka
----2023----
--36—
Marija FOJKAR, roj. Šušteršič
Rojena:1951, Dornice, Vodice
Umrla: 9. 11. 2023
Bivala: Podlubnik , Stara Loka
Pogreb: Sreda, 15. 11. 2023 – ob 13.30, Lipica
7. dan – sveta maša: Sreda, 22. 11. 2023, ob 18.00, Stara Loka
--35—
Franc ŠINK, kovač
Rojen: 1948, Ljubljana
Umrl: 13.10.2023
Bival: Orlaka, Žužemberk
Pogreb: Petek, 20.10. 2023 – ob 16.00, Stara Loka
--34—
Franc KASTELEC, ekonomski tehnik
Rojen: 1935, Niš, Srbija
Umrl: 13.10.2023
Bival: Podlubnik, Stara Loka
Pogreb: Torek, 17.10. 2023 – ob 15.00, Stara Loka
7. dan: Ponedeljek, 23.10. 2023, ob 18.00, Stara Loka
30. dan: Četrtek, 16.11. 2023, ob 18.00, Stara Loka
Župnija Stara Loka ima štiri podružnice in eno večjo novo kapelo - v Papirnici.
Te so Crngrob, Križna gora, Pevno in Planica. [VEČ].
Predstavitveni film župnije Stara Loka
Cerkev: Župnijska cerkev sv. Jurija
TRR: SKB SI56 0312 8100 1414 021
- Janez Šket, župnik: 041 561 518
e-pošta: janez.sket@rkc.si
- dr. Janez Ambrožič: 041 970 307
- Jože Dolenc: 040 315 951
BOŽJA BESEDA DANES
LETNI Koledar
- Ob nedeljah ob 7.30, 9.00 in ob 19. uri ( april - oktober ZIMSKI ČAS OB 18. uri).
- Ob delavnikih jutranje maše v petek in soboto ob 8. uri, večerne pa ob 19. uri (ZIMSKI ČAS OB 18. uri).
- Kvatrne nedelje: sveta maša in blagoslov grobov ob 14. uri.
- Prvi petek v mesecu: Molitev pred Najsvetejšim: od 8h-22h.
Prva sreda v mesecu: Molitev k svetemu Jožefu - po večerni sv. maši. - Tretji petek v mesecu: Molitev v čast Jezusove dragocene Krvi: od 12h do 18h.
- Drugi in četrti torek v mesecu: Molitev skupine PRENOVE V DUHU - po večerni sv. maši.
- 24. april, god sv. Jurija, zavetnika župnije - celodnevno češčenje.
- Semenj, žegnanje, - obletnica posvetitve župnijske cerkve, prva nedelja v oktobru - rožnovenska nedelja.
-
URNIK SVETIH MAŠ in ŽEGNANJA na podružnicah:
Crngrob:
25. marca, vse nedelje v maju in ob Marijinih praznikih, ob 16. uri.
Tretja 26. maja, maša za žrtve povojnih pobojev, ob 11. (ali 12.) uri.
Žegnanje: 2. nedelja v septembru - nedelja po malem šmarnu - (11.9., ob 10.30)
31. december - zahvalna sv. maša in prošnja za blagoslov, ob 23. uri.Papirnica:
Svete maše občasno.
Žegnanje: Nedelja ob prazniku Marijinega vnebovzetja (14.8. ob 10.30 - pred ali po Velikem šmarnu).Pevno:
9. februar, sv. Apolonija, ob 8. uri.
4. maj, sv. Florijan, gasilska maša, ob 8. uri.
Žegnanje: Predzadnja nedelja v avgustu (21.8.) ob 10.30.
21. oktober, sv. Uršula, ob 16. uri.Križna Gora:
Tiha nedelja, ob 10.30 uri.
Prva nedelja v maju, ob 10.30 uri.
Žegnanje: Zadnja nedelja v avgustu (28.8., ob 10.30).Planica:
Maj - šmarnice, vsako nedeljo ob 11. uri.
Nedelja po prazniku Janeza Krstnika (24. junija), ob 10.30 uri.
Žegnanje: Prva nedelja v septembru (4.9., ob 10.30).
29. september, sv. Mihael, Gabriel, Rafael, ob 16. uri.
Polnočnica, 24. december, ob 24. uri.
_____________________________________________________________
A - člani po službi:
- Janez Šket, župnik, Jože Dolenc in dr. Janez Ambrožič , duhovna pomočnika
- Marija Jezeršek - predstavnica župnijske karitas
- Larisa Demšar - predstavnica mladincev
- Jakob Florjančič - predstavnik ministrantov
- Jana Kokelj - predstavnik Vrtca Sončni žarek
- Mojca Berce - predstavnica zakonskih skupin
- Metka Oblak - predstavnica katehetov
- Aleš Mohorič, predstavnik gospodarskega sveta
- Urška Florjančič
- Blanka Avguštin Florjanovič
- Mihael Habicht
- Tončka Trilar
- Jože Žagar
Spletna stran na enotnem portalu ©rkc.si cms.
2024 Vse pravice pridržane. Pogoji uporabe